“Екопригоди суперкомпанії” авторки Татуся Бо, видавництво “Ранок”. Надрукована на екопапері, книга розповідає про те, як врятувати світ сортуючи відходи. У Метушливому місті біда: через купи відходів помирає остання Деревоквітка. Хто врятує її та мешканців міста? Команда супергероїв-прибиральників знає свою справу: тут прибрати, те відсортувати, а це переробити. Їм під силу очистити не лише нашу планету, а й увесь космос! Розраховане на дітей молодшого та середнього шкільного віку.

“Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя”, авторка Джес Френч, Видавництво “Каламар”. У цій чудово ілюстрованій книзі, як діти, так і дорослі дізнаються про тринадцять різних місць існування живої природи – сади, живоплоти, пустища, ліси, високогір’я, заболочені місця, узбережжя, прісні води, океани, савани, джунглі та гори, а також прості буденні способи захисту. Книга складається з низки корисних лайфхаків, відкривши які та впроваджуючи в життя, можна досягти значного прориву в охороні навколишнього середовища. Для кого ця книга? ✔ для дітей віком 5-8 років та їхніх батьків ✔ для тих, кому небайдужа охорона навколишнього середовища ✔ хто хоче привчити свого малюка любити та дбати про природу ✔ хто хоче дізнатись щось нове та креативне.

“Земля: мої перші 4,54 мільярда років”, авт. Макеналті Стейсі, видавництво “Ранок” розповідає наймолодшим читачам про нашу домівку. Земля мешкає й працює в галактиці Чумацький Шлях, і в книжці розповідає маленьким читачкам і читачам про своє довге та насичене життя. Про ранні роки, коли вона була вередлива та вибухова, про хобі обертатися довкола себе, про найліпшого друга Місяць та велику родину Сонячної системи. Книжка, після якої неможливо не полюбити свою планету. 

«Діти проти пластику» видавництва Рідна мова. Автор книги, Мартін Дорі, еко-активіст з Британії та засновник руху #2minutesolution. Книга виготовлена без використання пластику та підлягає 100% переробці. Ви це відчуєте по обкладинці, яка не має ламінації чи пластикових вставок. «Діти проти пластику» має не розділи, а місії, кожна з яких стосується певної сфери життя, де можна боротися з пластиком, наприклад, у шкільному наплічнику, на обідній перерві, у супермаркеті, на кухні, на відпочинку, на свята. Деякі місії можна виконувати усією сім’єю. У книзі є навіть розділ: “Борися з пластиком силою свого голосу”, де дітям пропонується написати листа впливовій особі та запропонувати рішення щодо боротьби з пластиком. Завершивши місію читач отримує бали, а дійшовши до кінця книжки – підраховує свій загальний бал. Так визначається супергеройський рейтинг у рамках міжнародного флешмобу #2хвилинний_супергерой, ‪#‎2minutesuperhero‬.

“Це всі ми”, авторки Євгенії Завалій, Дитяче арт-видавництво “Чорні вівці”. Це повість про те, як звичайні підлітки можуть змінити своє місто на краще. Одного дня Андрій та його друзі знаходять на березі моря багато мертвої риби. Вони намагаються з’ясувати причини екологічної катастрофи і знайти шляхи її вирішення. Читачі дізнаються про дельфінів і забруднення морів, про волонтерів і сортування відходів, як збирати підписи під петиціями і формувати громадську думку. Це книга про любов до тварин і природи, справжню дружбу і прагнення змінювати світ.

 “Ґрета і Гіганти”, авторок Зої Такер, Зої Персіко, видавництва КМ-Букс. Книга надрукована на переробленому папері, а 3% від вартості кожної книжки видавництво перераховує у фонд руху з протидії зміні клімату (350.org). В книзі описана художня історія, героїнею якої є всесвітня відома еко-активістка Ґрета Тунберґ, яка в 15 років влаштувала одиночний страйк під парламентом Швеції аби привернути увагу до зміни клімату. Ґрета стала першою школяркою, яка заговорила про цю тему і її було номіновано на Нобелівську премію миру. В книзі Ґрета бореться та перемагає Гігантів, які руйнують її ліс. В кінці книги є також невеличка довідка про Ґрету Тунберґ та додаток з назвою “Ніхто не замалий, щоб на щось вплинути”.

“Лопушане поле”, Катажини Ририх, Видавництво Урбіно. Дітлахи зі звичайного подвірʼя чи не щодня стають свідками незвичайних подій: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвірʼям спалахує нова зірка… Ну хіба можна життя в будинку край Лопушаного Поля проміняти на життя в «Елітному», – дуже дорогому, але такому нудному й передбачуваному житловому комплексі? Кожна з історій у книзі звертає увагу на важливу тему: надмірне споживання шкідливої їжі й напоїв, життя тварин у притулку, дітей у дитбудинку, серйозні хвороби дітей, сучасні звички дорослих.

Ася і пластиковий світ, авт. Ася Міцкевич, видавництво Моноліт Bizz. Щира розповідь про екологію очима дитини — дівчинки Асі. Книжка розповість про найпростіші побутові предмети, з якими ми стикаємося щодня, але не знаємо їхні «одноразові» секрети, а також дасть поради, як простими і легкими діями кожен із нас може зробити особистий внесок в збереження планети. Це захоплива екологічна енциклопедія для дітей, яка простою і зрозумілою мовою від імені дівчинки Асі розповість про екологічну ситуацію, про важливість екологічних звичок, а також пояснить, як вирішувати на різних рівнях (в тому числі на рівні окремої людини або сім’ї) проблеми з використання пластику, підведе до розуміння усвідомленого споживання, наблизить до висновку, що всі ми разом і кожен із нас окремо відповідальні за планету, допоможе впевнитися в собі — навіть дитина зрозуміє, що їй під силу зберегти навколишнє середовище, надихне читачів на екоподвиги.

Ці книги можна придбати для вашої бібліотеки! Дивіться детальніше “Книжковий пакет для зеленої бібліотеки” за посиланням!

#ековидання