Дизайнерське чудо – це бібліотека Deichman Biblo Tøyen, яка була номінована в п’ятірці найкращих премії IFLA “Публічна бібліотека року 2018”. Родзинкою бібліотеки є те, що вона виключно дитячо-молодіжна. Нагадаємо, що публічні бібліотеки Європи як правило відкриті для всіх. 

Розповідає автор проєкту Аatvos: «Концепція бібліотеки «без дорослих» була новинкою для Норвегії. Метою було створити культурний простір, який би взаємодіяв із цільовою аудиторією в якомога більше способів, форм, кольорів та форм. Ми хотіли збагатити досвід дітей, надихаючи їх та запрошуючи грати, взаємодіяти та відкривати. Також ми запитали дітей, чого вони хочуть від бібліотеки, і ми зробили все можливе, щоб втілити їх ідеї.

Несподіваний реквізит та вражаючі візуальні ефекти оживили цю бібліотеку. Хвилясті дзеркальні стіни, вантажівка в якості кав’ярні та садові тачки як стільці – це лише частина творчих деталей. У бібліотеці також плавають сидіння від гірськолижних підйомників, які запрошують дітей заскочити та “відпустити” свій розум у подорож. Малюнки на стінах нагадують відвідувачам більше про театр або тематичний парк, з можливістю вкластися на зручні подушки в куточку підводного човна, наповненому синім світлом, або гортати сторінки, сидячи в перукарському кріслі.

Простір наповнений відчуттям невагомості та легкості завдяки численним плаваючим елементам, в тому числі книжкові полиці. Цей проект став справді унікальним, бо дозволив нам задовольнити надзвичайно важливу цільову аудиторію. Як результат – це, мабуть, найзахоплююча бібліотека, яку ви знайдете».

Віртуальна екскурсія бібліотекою. 

#бібліотекисвіту