18 переміщених університетів Донбасу та Криму лишились без своїх бібліотек. Серед них – провідні університету Сходу, які займають місця в перших десятках в загальному рейтингу вищих навчальних закладів країни. Кожен заклад почав створення бібліотек з початку, особливо відновлення повністю втрачених книжкових фондів.

Мета проекту трансформація бібліотек переміщених вищих навчальних закладів Сходу та Криму в сучасні інтелектуальні центри.

Ми зібрали 100 тис грн на реалізацію проекту на краудфандинговій платформі «Спільнокошт», за що вдячні кожному з 67 благодійників. В свою чергу Міжнародний фонд «Відродження» здійснив фінансову підтримку проекту в розмірі 120 тис грн.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ

В бібліотеки було передано більш ніж 2000 нових книг, зокрема підручники, наукові праці, науково-популярні видання з бізнесу, економіки, психології, мотиваційна, світоглядна література, біографії видатних людей, історії інноваційних винаходів, новітніх технологій, художня література.

15 бібліотекарів переміщених університетів Сходу та Криму вперше зібрались разом для обговорення та пошуку шляхів розвитку бібліотек. Головним результатом зустрічі стало створення мережі бібліотекарів переміщених закладів вищої освіти для подальшого просування їх інтересів, навчання та обміну досвідом. Результати стратегічної сесії доступні за посиланням.

14 бібліотекарів пройшли навчання в провідних наукових бібліотеках України: Науково-технічній бібліотеці ім. Г.І. Денисенка НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, наукових бібліотеках Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного медичного університету.  

Проведені події: Семінар для бібліотекарів переміщених університетів 8 квітня 2019 р. спільно з ГО Асоціація «Інформатіо-Консорціум» за підтримки Посольство США; – Зустріч студентів та викладачів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського з народним депутатом України та Головою Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганною Гопко; – Презентація книги – військової драми «Доця» та спілкування з автором для бібліотекарів переміщених університетів.

Були налагоджені контакти з провідними науковими бібліотеками країни, зокрема з Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, Американською та Науковою бібліотеками Національного університету України «Києво-Могилянська академія», іншими.  

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ

  • Координаційний центр переміщених ВНЗ
  • Українська бібліотечна асоціація
  • Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів
  • Українські видавництва «Фоліо», «Наш формат», «Саміт книга», «Фабула» та інші
  • Компанія «Нова пошта»

Була створена група проекту в фейсбуці для комунікації та підтримки бібліотекарів.

Публікації про проект в медіа: Громадське радіо, Радіо Свобода, Донецкие новости, Радіо “Голос Донбасу” , Відео ролик проекту  

Також на підтримку проекту були реалізовані такі ініціативи

  • У жовтні 2018 року у Верховній Раді України пройшла акція на підтримку бібліотек переміщених університетів з Донбасу та Криму
  • Відбулась благодійна акція спільно з Європейською бізнес асоціацією
Категорії: Проекти