Підтримка бібліотек переміщених увніверситетів Сходу та Криму

Проект направлений на розвиток бібліотек переміщених університетів, які знаходяться у складних обставинах та вимушені відновлювати роботу з нуля. Благодійний фонд «Бібліотечна країна» неодноразово допомагав бібліотекам переміщених університетів новими книгами, і тому в нас з’явилась ідея щодо комплексного проекту підтримки бібліотек, який би включав поповнення книжкових фондів актуальною сучасною літературою, розробку стратегії розвитку бібліотек, навчальний компонент для бібліотекарів, проведення просвітницьких заходів для студентів на базі бібліотек. 

Ми зібрали 100 тис грн на реалізацію проекту на краудфандинговій платформі «Спільнокошт»  та Міжнародний фонд «Відродження» додав 120 тис грн.

План дій

– Поповнення книжкових фондів бібліотек науково-популярними виданнями з бізнесу, економіки, психології, мотиваційною, світоглядною літературою, біографіями видатних людей, історіями інноваційних винаходів, новітніх технологій, художньою літературою. Це ті видання, що користуються великим попитом серед студентів, але через брак коштів не закуповуються закладами.

– Проведення стратегічної сесії для бібліотекарів з напрацювання бачення майбутнього бібліотек та конкретних кроків, які потрібно зробити для розвитку. На реалізацію розроблених проектів бібліотекам будуть надані кошти. Результати стратегічної сесії за посиланням.

– Професійні стажування в бібліотеках провідних університетів України, таких як Центр Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, Наукова бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського та ін. 

В реалізації проекту нам допомагають Координаційний центр переміщених ВНЗ, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, Науково-технічна бiблiотека ім. Г. І. Денисенка НТУУ КПІ, «Асоціація «Інформатіо-Консорціум», провідні українські видавництва, компанія «Нова пошта».

Група проекту у фейсбуці

Відео проекту  

Сучасна бібліотека і читання

Бібліотека університету має пропонувати сучасні ресурси та сервіси для навчання й дослідження, а також простір для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку творчої особистості, створювати креативне середовище для молоді. Але найперше, в бібліотеці мають бути сучасні книги як паперові так і електронні, навколо яких буде вирувати студентське життя. Нещодавно був оприлюднений цікавий факт про читання: рівень освіченості випускника школи, який регулярно і багато читає, дорівнює рівню знань бакалавра, який не читає майже взагалі!

Категорії: Проекти