На Херсонщині запровадять нову модель публічної бібліотеки. Про це повідомив начальник управління культури, молоді та спорту Херсонської ОДА Михайло Линецький під час колегії ОДА, яку провів очільник області Юрій Гусєв. В основі ідеї лежить принцип задоволення потреб кожної окремої громади. Так, модель «нової» публічної бібліотеки області передбачає: створення сучасного бібліотечного простору, забезпечення сталого розвитку бібліотечних ресурсів, розширення спектра надання послуг мешканцям громад і розвиток професійних компетенцій персоналу бібліотеки.

Начальник управління культури, молоді та спорту Херсонської ОДА Михайло Линецький

У свою чергу виконавча директорка благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум розповіла про важливість бібліотек в контексті впливу на соціально-економічний розвиток регіонів. Вона підкреслила: «У світі вже досліджено, що вкладання коштів у розвиток бібліотек у перспективі приносить істотну економічну віддачу, має прямий вплив на створення нових робочих місць та зростання середньої заробітної платні. Оскільки 80% бібліотек в Україні є сільськими, то в умовах реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади вони стають потенційними центрами впливу на розвиток об’єднаних територіальних громад. Бібліотеки є тими відкритими просторами, де мешканці громад зустрічатимуться, щоб вчитися спільно вирішувати локальні питання».

Виконавча директорка благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум

Свою думку з приводу модернізації бібліотечного простору висловив голова ОДА Юрій Гусєв: «Бібліотека повинна бути місцем, куди хочеться прийти, де хочеться поспілкуватися та обмінятися думками. Так, на це необхідно витрачати кошти, але це приносить додаткову користь для громади, – сказав він. – Також треба напрацювати варіанти того, як мають виглядати ці бібліотеки, вони мають бути такими, щоб туди хотілось приходити та брати книжки, призначати зустрічі та спілкуватися там».

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв

Сьогодні населення Херсонщини обслуговують 438 бібліотек, в тому числі 336 – сільських, 32 бібліотеки для дітей, 2 бібліотеки для юнацтва, 3 обласні книгозбірні. Тимчасово не працюють 28 бібліотек.

Учасниками засідання Колегії були голови районних державних адміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, міські голови міст обласного значення. Засідання Колегії відбувалось у приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Засідання Колегії Херсонської ОДА

(за матеріалами прес-служби Херсонської ОДА)

Категорії: Новини