Жива бібліотека

ФОТОВИСТАВКА ПРИСВЯЧЕНА БІБЛІОТЕКАМ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ

3 жовтня 2017 року у Верховній Раді України відкрилась фотовиставка «Відродження бібліотек сходу України», яка присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Метою фотовиставки є привернення уваги політичної еліти до сучасного стану бібліотек України та потреби їх модернізації. Більшу частину експозиції становлять фотографії, які висвітлюють становище бібліотек в Донецькій та Луганській областях, зокрема містах Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ, Старобільськ та інших, їх відродження та становлення як центрів громади та підтримки внутрішньо-переміщених осіб. Бібліотеки Сходу переживають нелегкі часи, деякі з них евакуйовані з зони конфлікту і мають налагоджувати роботу в нових умовах. Зокрема, директор Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Горького вивезла статутні документи та печатку з окупованого Луганську. Вона розбудовує роботу бібліотеки в м. Старобільську з нуля і за новою концепцією, створюючи сучасний інформаційний центр.
Народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Ярослав Дубневич, Оксана Юринець, Ревега Олександр та інші депутати подарували фонду «Бібліотечна країна» книжкові новинки для передачі їх в бібліотеки України.
Ганна Гопко, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах зазначила: «Необхідно провести декомунізацію бібліотек, їх реформу. В умовах війни важливо посилювати інформаційний фронт. Важливо, щоб сучасні книжки потрапляли в бібліотеки».
Юрій Гусєв, голова наглядової ради благодійного фонду «Бібліотечна країна», колишній заступник міністра оборони України: «Бібліотеки в європейських країнах є високотехнічними, сучасними інформаційними центрами, де на поличках немає місця застарілим книжкам. На жаль, в розрізі реформування нашої країни держава за залишковим принципом згадує про розвиток бібліотек. Але бібліотеки повинні мати стратегічне значення для держави, це - інвестиція в майбутнє, а також сприяння економічному зростанню та безпеці громади».
Тамара Сухенко, засновник благодійного фонду «Бібліотечна країна»: «Бібліотечна сфера України потребує корінної реформи та модернізації. Це передбачає багато змін, зокрема зміни критеріїв оцінки ефективності бібліотек, кваліфікаційних вимоги до кадрів, перегляд нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками, норм комплектування на душу населення, створення єдиного електронного каталогу тощо. А у нас в 80% публічних бібліотек наразі відсутній навіть інтернет».

Інформаційна довідка
За статистикою бібліотечні фонди України на 80% складаються з книг радянського періоду, яким налічується від 30 років і більше. На закупівлю нових книг держава витрачає 1-2% коштів від загального фінансування бібліотечної сфери. Новинки українських видавництв не потрапляють в бібліотеки. В Україні на душу населення закуповується 0,02-0,05 книг на рік, тоді як в Західній Європі - 1 книга. 27,6% публічних бібліотек в Україні мають комп’ютери. Електронні каталоги обліку книжкового фонду ведуть 2,5% публічних бібліотек.
Організатор фотовиставки - Благодійний фонд «Бібліотечна країна» за сприяння Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США). За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: (067) 510 11 82, www.livelibrary.com.ua

Фоторепортаж з виставки - за посиланням. 

 Новина на телеканалі Еспресо


Книжкові пакети


Новини

Конкурс бібліотек

В рамках конкурсу «Бібліотека як сучасний інформаційний центр» ми отримали 128 заявок від сільських та міських бібліотек України з більшості областей. Більшість заявок містять оригінальні ідеї та підходи щодо розвитку бібліотек, залучення нових читачів, прагнення бути культурним, інтелектуальним, інформаційним центром для своєї громади. Особливо хочемо відмітити сільські бібліотеки, які в умовах браку ресурсів не відстають за рівнем досягнень та баченням перспективних шляхів розвитку від міських та районних бібліотек. Дякуємо всім активним бібліотекарям, які приділили увагу складанню заявок на конкурс. Для нас дуже цінним є ваше прагнення розвивати та покращувати роботу бібліотек, надавати якісні послуги, орієнтовані на потреби читача. Благодійний фонд «Бібліотечна країна» буде в подальшому підтримувати проактивні бібліотеки та рекомендувати благодійникам допомагати тим бібліотекам, які подали заявки на конкурс.   

Переможці Конкурсу
1.      Бердичівська центральна міська бібліотека, м. Бердичів, Житомирська обл.
2.      Веселівська центральна селищна бібліотека, смт. Веселе, Запорізька обл.
3.      Ворзельська селищна бібліотека ім. Д. Бедзика, с. Ворзель, Київська обл.
4.      Городенківська центральна районна бібліотека ім. Леся Мартовича, м. Городенка, Івано-Франківська обл.
5.      Катеринопільська центральна районна бібліотека, смт. Катеринопіль, Черкаська обл.
6.      Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського
7.      Кульчинська бібліотека-філія Турійської РЦБС, с. Кульчин, Волинська обл.
8.      Новопсковська центральна районна бібліотека, смт. Новопсков, Луганська обл.
9.      Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС», м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.
10.  Ямпільська селищна бібліотека, смт. Ямпіль, Донецька обл.
Бібліотеки, які отримають заохочувальні призи:
1.      Бродівська районна бібліотека для дітей, м. Броди, Львівська обл.
2.      Війтівська сільська бібліотека, с. Війтівка, Вінницька обл.
3.      Врадіївська центральна районна бібліотека, смт. Врадіївка, Миколаївська обл.
4.      Зарічанська сільська бібліотека, с. Зарічани, Житомирська обл.
5.      Золотівська дитяча бібліотека – філія №8 Попаснянської РЦБС, м. Золоте, Луганська обл.
6.      Інгульська сільська бібліотека-філія Баштанської ЦБС, с. Інгулка, Миколаївська обл.
7.      Каланчацька центральна районна бібліотека, с. Каланчак, Херсонська обл.
8.      Кам'янець-Подільська бібліотека-філія № 6 для дітей, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.
9.      Краматорська центральна міська публічна бібліотека, м. Краматорськ, Донецька обл.
10.  Попаснянська дитяча бібліотека-філія №35, м. Попасна, Луганська обл. 11.  Сільська бібліотека-філія села Вишнопіль, Хмельницька обл. 12.  Бібліотека-філія №17 Сумської міської централізованої бібліотечної системи, м. Суми 13.  Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського ЦБС Київського району, м. Харків 14.  Центральна міська бібліотека військово-цивільної адміністрації м. Авдіївки

Адреси бібліотек
Перелік всіх заявок, які були отримані в рамках конкурсу "Бібліотека як сучасний інформаційний центр"

Карта бібліотек


Партнери проекту