Приєднуйтесь до сторінки у фейсбуці Рух “Зелені бібліотеки” в Україні

Університетський коледж Корк, як і всі державні інституції в Ірландії, відповідно до Програми енергоефективності в державному секторі, був зобов’язаний підвищити енергоефективність на 33% до 2020 року. Бібліотека, яка є одним з найбільших споживачів електроенергії, була обрана пілотним проектом, в рамках якого бібліотеці гарантується, що грошові заощадження за рахунок підвищення енергоефективності залишатимуться в бюджеті бібліотеки для інвестицій в майбутні екологічні проекти. В результаті бібліотека започаткувала кампанію з питань сталого розвитку “Love our Library” та отримала відзнаку IFLA Green Library Award у 2019 році.

Початковим етапом стало створення «Зеленої команди» проєкту, куди увійшли працівники бібліотеки, викладачі, технічні працівники. Наступним завданням було проведення моніторингу витрачання ресурсів та визначення стратегії для заощадження. «Реалізуючи зміни, ми змогли заощадити енергію в обсязі 20 000 євро протягом 6 місяців. Ці заощадження були реінвестовані у повітряний бар’єр біля парадного входу в бібліотеку, що зменшує кількість холодного повітря, що надходить до будівлі взимку, і теплого повітря влітку. Ми заощадили 155 000 кВт-годин у 2017 році, що дорівнює 9% скорочення споживання енергії. Це становить достатньо енергії для живлення лампочки протягом 1770 років або подорожі по всьому світу 24 рази електричним автомобілем!»

“Жива стіна” у читальній залі

У 2018 році за рахунок збережених коштів була встановлена «Жива стіна» з кімнатних рослин у читальній залі бібліотеки. Стіна усуває токсини з повітря, покращує настрій та продуктивність, поглинає запахи, посилює концентрацію і пам’ять, зменшує стрес і втому.

Однією з цілей є збільшення використання фонтанів для питної води та зменшення кількості одноразових пластикових пляшок. В бібліотеці діє 12 фонтанів для питної води. Користувачам дозволяється заносити в бібліотеку лише чашки для багаторазового використання. Вивіски як всередині та ззовні бібліотеки заохочують людей використовувати одноразові чашки. Подальшим кроком до зменшення одноразового споживання було встановлення посудомийної машини в бібліотеці. Це дає можливість полегшити прибирання та зберігання справжніх чашок, тарілок, столових приборів тощо. Вони використовуються замість паперу та пластику для проведення конференцій та інших заходів.

В коледжі почало роботу перше в Ірландії кафе без пластику. Всі пластикові пляшки для напоїв були вилучені з кафе і замінені скляними пляшками та банками. Тут немає жодних пластикових пакувань.

Нові контейнери для компосту та роздільного збору були встановлені на кухні персоналу. Проводиться централізоване збирання відсортованих відходів. Усі маленькі смітники вилучено із читальних залів. Натомість встановлені нові станції роздільного збору відходів. Усі користувачі бібліотеки, як співробітники, так і студенти, мають сортувати свої відходи. «За допомогою централізованого сортування та вивезення відходів, 10 000 пластикових пакетів для сміття будуть зберігатися щороку.»

Сортувальні станції в бібліотеці
До бібліотеки не можна заносити одноразовий посуд
Пріоритетне використання денного світла в роботі
В бібліотеці діє 12 фонтанів з питною водою

Детальніше про ініціативу на веб сайті https://libguides.ucc.ie/librarysustainability

#greenlibrary #бібліотекисвіту #зеленийуніверситет #greenuniversity #academiclibrary #зеленабібліотека