Міжнародний рух Libraries4Future проголошує Декларацію принципів, яка визначає роль бібліотечних працівників та відвідувачів бібліотек як суб’єктів захисту клімату та сприяння сталому розвитку, та закликає бібліотеки у всьому світі брати активну участь у боротьбі зі світовою кліматичною кризою.

«Ставайте активістами #Libraries4Future, приєднуйтесь до Декларації принципів, обговорюйте їх у своїх бібліотеках, розвивайте та наповнюйте їх життям, робіть їх власними керівними принципами у ваших бібліотеках, регіонах, містах та країнах» – Patricia Fasheh, Jens A. Geißler, Ben Kaden, Andrea Kaufmann, Maxi Kindling, Tim Schumann, Janet Wagner (ініціатори руху Libraries4Future).

Підписати декларацію принципів можна онлайн за посиланням https://libraries4future.org/en/petition/

Декларація принципів

1. Бібліотеки – активні учасники захисту клімату

Ми вважаємо, що зміна клімату – це найгостріша громадська і політична проблема нашого часу. Бібліотеки повинні братися за завдання щодо захисту клімату і заявляти про себе – бути повноправними учасниками дискусії та активно діяти!

2. Кожен з нас може і повинен діяти

Ми самі зобов’язуємося – і до того ж закликаємо всіх співробітників бібліотек – працювати і діяти, враховуючи кліматичні проблеми та збереження ресурсів. Ми закликаємо наших керівників і всіх практиків бібліотечної справи, всіх працівників сфери освіти і науки інтегрувати екологічну свідомість та принципи сталого розвитку в свою повсякденну роботу!

3. Бібліотеки – це мультиплікатори

Бібліотека – це місце освіти та інформації. Ми вважаємо абсолютно необхідним наочно донести знання та інформацію про зміни клімату та їх наслідки. Коли досі є ті, хто заперечує ці зміни, ми повинні стати платформою для широкої дискусії, познайомити громадськість з перевіреними фактами, надати їй доступ до освітніх програм.

4. Бібліотеки зміцнюють соціальну згуртованість

Реалізація заходів щодо захисту клімату та впровадження екологічно стійкого розвитку лише тоді будуть успішними у всесвітньому масштабі, коли з цього процесу ніхто не буде виключений – як сказано в порядку денному ООН щодо сталого розвитку до 2030 року. Тому ми хочемо, щоб бібліотеки ставали місцями демократії та спонукали до суспільної дискусії, сприяли зміцненню соціальної згуртованості – заради гідного майбутнього всіх людей на планеті. Основними принципами суспільного діалогу в бібліотеках повинні стати рівноправність і відсутність дискримінації.

5. Політики повинні вжити заходів

Разом з рухом «Fridays for Future» ми закликаємо представників влади по всьому світу взяти на себе зобов’язання по подоланню кліматичної кризи!