У червні 2016 року Публічна бібліотека Ханчжоу відкрила для громадськості екологічну філію, яка збудована на території колишнього сміттєвого полігону, що в 2010 році був перетворений на екологічний парк. Зелена зона парку становить 80 тис м2, під якою поховано більше 9 мільйонів тон побутових відходів, вироблених в Ханчжоу з 1991 по 2007 рік.

Будівля екологічної філії бібліотеки побудована з урахуванням вимог «зеленого» будівництва. Великі вікна від підлоги до стелі дозволяють ефективно використовувати природне освітлення, застосування світлодіодних енергозберігаючих ламп забезпечує як освітлення, так і енергозбереження, використані екологічні фарби, а меблі та елементи декору зроблені з перероблених матеріалів.

Екологічна філія займає площу 1 тис. м2 і має колекцію з 100 тис. книг. З червня 2016 року філію відвідали понад 140 тис. відвідувачів. У філії було проведено 214 заходів, в яких взяли участь 910 тис. людей з всього міста. Також понад 3 тис. книг з екології були подаровані бібліотеці небайдужими мешканцями.

Ідея, що кожен, хто проживає в місті, повинен сприймати охорону навколишнього середовища як особисту відповідальність, втілюється у бібліотеці завдяки широкому залученню волонтерів. Нинішній колектив складається з одного бібліотекаря та понад 200 волонтерів.

Проводячи регулярні заходи, філія пропагує ідеї перетворення сміття в цінний ресурс, охорону природи та захист міста. Користувачі також заходять і на новий сміттєвий полігон, який знаходиться поруч і відкритий для відвідування за спеціальним маршрутом під керівництвом навчених волонтерів бібліотеки. Навколо бібліотеки гуртуються небайдужі мешканці, яких навчають бути професійними «зеленими пропагандистами». Одягаючи зелені жилети, вони регулярно виходять на вулиці та розповідають людям як сортувати відходи.

Екологічна філія бібліотеки зарекомендувала себе якісними освітніми послугами і була обрана в якості «другого класу» місцевого бюро освіти. Участь в заходах бібліотеки може бути врахована при оцінці спроможності місцевих початкових і середніх шкіл.

В даний час Екологічна філія бібліотеки працює над створенням загальноміської системи екологічного кредитування, яка буде краще мотивувати населення до сталого споживання. Передбачається, що участь в екологічних заходах бібліотеки допоможе заробити кредити, котрі згодом будуть обмінюватися на знижки в різних закладах міста. Для реалізації даного проєкту передбачається встановити партнерські стосунки з місцевої владою та бізнесом для максимального залучення всіх установ в надання кредитів, запропонувати вигідні умови для надавачів послуг та продавців, наприклад, коли люди обмінюють кредити на знижки в комерційних установах, ті отримують пільгу щодо сплати екологічних зборів.  

Бібліотека відзначена в п’ятірці переможців премії IFLA Green Library Award 2020.

Веб сторінка бібліотеки

Презентація бібліотеки.

#зеленібібліотеки #бібліотекисвіту