Ви чули про бібліотеку майбутнього? Це суспільний арт-проект, який полягає у тому, щоб упродовж століття (2014-2114) збирати щороку твори популярних письменників і не оприлюднювати їх для загалу аж до закінчення проекту.
2114 року сто паперових томів вийдуть обмеженою кількістю примірників, які надрукують, використовуючи тисячу дерев, що спеціально висадили у лісі Нордмарка. Проект започаткувала шотландська художниця Кеті Патерсон влітку 2014 року. Рукописи зберігатимуться у спеціально облаштованій залі нової будівлі публічної бібліотеки Deichmann Bjørvika Library в Осло, яку відчинили в 2020 року. Проект управляється спеціально створеним Фондом бібліотеки майбутнього та підтримується містом Осло, Норвегія. Вибір письменника оснований на критерії – визначний внесок у літературу або поезію, а також вміння привернути увагу нашого та майбутніх поколінь.

Кеті Патерсон біля макету майбутньої бібліотеки Deichmann Bjørvika Library  

«Ідея базується на оптимістичних припущеннях. Багато речей може піти не так, навіть не посилаючись на апокаліптичні сценарії. В кінці життя проекту на планеті з’явиться абсолютно нові люди – за умови, що людська раса продовжить існування. Ці виклики є невід’ємною частиною самої ідеї. Це спроба створити щось для людей, які ще не народилися. Я звикла працювати за встановленими термінами, як і всі інші. Працюючи над 100-річний часовий масштаб – це щось справді нове, і змушує вас мислити цілим століттям до деталей, таких як матеріали, які ми використовуємо. Ми робимо це не лише для наших дітей, але і для наших онуків “, – Кеті Патерсон.

📗Сторінка проєкту є такою ж оригінальною як і сам проєкт, обов’язково завітайте www.futurelibrary.no

Джерело edition.cnn.com

Тисячу дерев спеціально висадили у лісі Нордмарка