Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім.Т.Шевченка вже третій рік поспіль впроваджує навчально-ігровий екологічний проєкт «Еко-стиль твого міста», що покликаний сформувати культуру поводження з відходами у дітей, а через них у їхніх батьків.

Як все починалось? В 2018 році фахівці бібліотеки відвідали серію тренінгів за підтримки програми розвитку молоді і громад «Активні громадяни» Британської ради. В результаті написали проєкт соціальної дії, який отримав фінансування понад 14 тис. грн. За ці кошти придбані: конструктори для будівництва екологічного містечка, пластикові контейнери для роздільного збору сміття для проведення навчально-ігрових програм, видана екологічна казка для дітей письменниці Олени Горобець “Помста дерев”.

Була проведена інформаційно-просвітницька компанія серед читачів та їхніх батьків, школярів міста по формуванню у дітей практичних навичок сортування відходів спочатку в стінах дитячого садочка, школи, а потім і вдома. Команда організаторів проєкту складається з 14 екоактивістів. Заходи проєкту:
– Навчально-ігрові програми для дітей та батьків «Еко-стиль твого міста»;
– Презентації та читання творів на екологічні теми;
– Навчально-практичні заняття з сортування сміття в техніці dump art «Не треба викидати – давайте майструвати!».
Понад тисячу дошкільнят та молодших школярів та їхніх батьків, студентів, педагогів стали учасниками проєкту.

Бібліотека продовжує поповнення фондів еко-книгами, в тому числі нещодавно Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна передали еко-казки від Екологічне Бюро УГКЦ. Планується залучити до проєкту інші навчальні заклади області, в процесі розробки нова настільна екологічна гра «Сортуй сміття – врятуй життя» та методичний лепбук «Життя в стилі ЕКО», нові екоакції та ігрові програми.

Координатор проєкту: Маковій Маріанна Геннадіївна

Детальніше на сторінці проекту.

#зеленібібліотеки #успіхибібліотек