Ідея нової бібліотеки Deichman Stovner в Осло (Норвегія) в створенні багатоцільового простору для всіх вікових груп із унікальним дизайном, який відображає природнє середовище – ліси міста Осло. Бібліотека є філією мережі публічних бібліотек Осло (Deichmanske Bibliotek) в районі Stovner, базується в торговому центрі та займає площу 1100 м2. Торговий центр є одним з небагатьох місць для спілкування в даному районі, тож нова бібліотека надає новий вимір для зустрічей, навчання та розваг.

Deichman Stovner

Дослідження Deichman показали, що близько 90% користувачів відвідують бібліотеки для спілкування. Тому архітектори базувались на ідеї «парку – третього місця» – вільного для всіх без вікових обмежень з можливістю розслабитися, пограти або почитати. Завдяки безлічі зелених і дерев’яних елементів відчуваються позитивні вібрації бібліотеки-парку. Нова бібліотека пропонує відвідувачам відчути себе у комфортному середовищі з необмеженим доступом до книг та інших послуг.

 «Призначення бібліотеки полягає у створенні громадського простору для взаємодії людей один з одним, тим самим допомагаючи їм ставати активними учасниками своїх громад. Для цього потрібен новий тип публічного простору, який буде привабливим та неформальним. Ці простори пропонують громадянам взяти на себе нову роль лідерів громад» – Кнут Скансен, директор бібліотеки.

В дизайні використані заспокійливий зелений колір, елементи з природних та повторно використаних матеріалів місцевого походження, чимало цікавих елементів як гігантські дерев’яні листя, пташині гнізда, стовбури дерев оточені лавами для сидіння.

За матеріалами https://aatvos.com