Українські бібліотеки переживають важкі часи через російське вторгнення, понад 600 бібліотек були зруйновані або пошкоджені внаслідок військових дій, бомбардувань та окупації. З іншого боку, українські бібліотеки стали гуманітарними та волонтерськими центрами, надаючи консультації та психологічну допомогу, допомагаючи своїм громадам, внутрішньо переміщеним українцям, Збройним силам України.
Для професійної, моральної та гуманітарної підтримки бібліотеки України зацікавлені у налагодженні міжнародної співпраці та пошуку бібліотек-посестр.
Благодійний фонд «Бібліотечна країна» анонсує ініціативу встановлення співпраці із бібліотеками світу.
- Якщо ви готові стати партнером для української бібліотеки, заповніть дану форму.
- Якщо ви – українська бібліотека, яка шукає партнера закордоном, заповніть дану форму.
Серед напрямів співпраці бібліотек-посестр є такі:
Сприяння інформаційній співпраці та протидія дезінформації
- Бібліотеки надають зацікавленим користувачам інформацію про мову, літературу, культуру, суспільство, політику, економіку, право, історію та довкілля країни іншої бібліотеки-партнера.
- Бібліотеки сприяють достовірності інформації, що поширюється на інформаційних каналах про іншу бібліотеку-сторону та країну цієї бібліотеки.
- Українська бібліотека надає консультації з приводу вилучення літератури, що містить пропаганду та дезінформацію про Україну, мову, історію та культуру.
Культурно-професійний напрям: обмін досвідом Бібліотеки поширюють історії успіху в бібліотечній галузі та власний професійний досвід на спільних навчальних заходах.
Гуманітарний напрям: бібліотеки сприяють взаємному обміну книгами та інформаційними матеріалами на електронних носіях.
Принципи співпраці: співпраця бібліотек здійснюється на засадах їх рівноправності, добросовісності, взаємної поваги до прав та інтересів сторін.
Кроки втілення партнерства:
- Підбір бібліотек за подібністю: розмір населення громади, інші спільні риси (призначення, зміст бібліотечних фондів, досвід тощо).
- Знайомство в онлайн форматі (англійською або іншою іноземною мовою), обмін контактами, визначення контактних осіб відповідальних за комунікацію.
- Підписання Меморандуму про співпрацю із зазначенням можливих сфер співпраці, прав та обов’язків сторін, принципів співпраці.
- Підготовка плану спільних заходів партнерів.
- Інформаційна кампанія.
Важливо для українських бібліотек!
Бібліотеки реалізуючи інформаційну політику держави стають також і акторами публічної дипломатії. Особливо це важливо у часи війни, щоб адвокатувати нашу перемогу, суб’єктність України, унікальну історію та культуру нашої країни. Бібліотеки можуть:
- висвітлювати правдиву інформацію про війну росії проти України, її наслідки та українців та інших країн;
- розвінчувати міфи щодо української історії, культури та мови закордоном, розповідати про прагнення України до деколонізації;
- популяризувати культуру, туризм, спорт, кухню, індустрію моди, інноваційні та креативні продукти;
- забезпечувати постійну міжнародну підтримку Україні.
Візьміть до уваги та використовуйте у своїй роботі з іноземними партнерами Стратегію публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України.
Контакти: info@livelibrary.com.ua http://uabook.eu/
Новини