Українська бібліотека в довгому списку премії «Зелена бібліотека» Міжнародної асоціації бібліотечних асоціацій та установ
Проєкт «Екологічний простір Зелена бібліотека»: у пошуках екогероїв та виходу з екологічної кризи» Бібліотеки на Пріорці для дітей (Київ) потрапив до довгого списку міжнародного конкурсу IFLA Green Library Award. Це вже дев’ятий подібний конкурс серед проєктів «зелених» бібліотек світу, який відбувається під егідою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA). Рейтинг провадиться у двох категоріях: найкраща зелена бібліотека (масштабний проєкт) та найкращий проєкт «зеленої» бібліотеки. Київська бібліотека на Пріорці в категорії «Найкращий проєкт зеленої бібліотеки» поруч з бібліотеками Китаю, США, Туреччини, Таїланду, Іспанії, Сербії, Словенії, Боснії і Герцеговини, Бразилії, Німеччини та Ірландії.
Заявки бібліотек з усього світу було оцінено на якість та актуальність проєкту чи ідеї, тепер відібраних номінантів оцінюватиме міжнародний комітет відповідно до критеріїв нагороди IFLA Green Library. Серед критеріїв конкурсу – внесок бібліотек у Цілі сталого розвитку ООН.
Про проєкт «Зелена бібліотека» у Бібліотеці на Пріорці:
Впродовж тривалого часу (близько 5 років з моменту виникнення ініціативи) бібліотека успішно впроваджуємо проєкт з розвитку просвітницького освітнього простору «Зелена бібліотека», мета якого – формування екологічної культури, як запоруки виходу з екологічної кризи.
Проєкт є цілком благодійним і створювався без залучення державних коштів. На початку було проведено акцію зі збору коштів від благодійників на платформі Спільнокошт та на зібрані кошти придбано книги, виготовлено ексклюзивні екологічні (дерев’яні) меблі вітчизняним підприємством «Goydalka», створено розпис стін екофарбами від компанії «Мандерс». Усі ці зміни відбулися завдяки зусиллям благодійників та на волонтерських засадах.
Проєкт було зініційовано та втілюється в життя за підтримки благодійного фонду «Бібліотечна країна». Згодом досвід проєкту «Зелена бібліотека» було поширено на інші бібліотеки Києва та України, а також заснована ініціатива Рух «Зелених бібліотек» України».