В червні-серпні 2016 р. БФ «Бібліотечна країна» реалізував проект «ЖИВА СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА», метою якого стало поповнення фондів українських бібліотек Сходу України
новими примірниками сучасної української та світової літератури від провідних видавництв України, поширення культури читання, активізація діалогу шляхом проведення зустрічей діячів української культури з читачами. В результаті проекту понад 2500 книг на суму більш ніж 150 тис. грн. були безкоштовно передані в бібліотеки Луганської та Донецької областей. Також в рамках проекту були проведені зустрічі з письменниками та громадськими діячами у Сєвєродонецьку та Маріуполі. Серед гостей були письменники та поети Андрій Кокотюха, Любко Дереш, Сергій Жадан, Любов Якимчук, Галина Крук, Олексій Чупа та ін.

Серед книг, якими поповнились бібліотечні фонди Донецької та Луганської областей, такі видання, як «Аеропорт» Сергія Лойко, «Історія України-Русі» Миколи Аркаса, «Історія з грифом «секретно» Володимира В’ятровича, «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери» Ольги Кашпор, «Відвага і страх» Ольги Гнатюк, «Історія Криму в запитаннях та відповідях» видавництва «Наукова думка», «Зрозуміти Донбас» Куромії Хіроакі, «Ігор Сікорський. Київський зліт» Ігоря Шпака, «Іван Дзюба: Дух і творчість» Надії Частакової, «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла, «Два романи» Юрія Андруховича, «Людвисар. Ігри вельмож» Богдана Коломійчука, «Діви ночі» Юрія Винничука та ін.

18 видавництв безкоштовно передали книги, серед яких: Фоліо, Дух і літера, Видавництво Жупанського, Університетське видавництво Пульсари, Наш Формат, Брайт Букс, Видавництво Анетти Антоненко, Каяла, Самміт-книга, Мистецтво, Ранок, видавець Лисенко М.М., Кальварія, Лілея-НВ, видавнича група «Основа», Наукова думка, АДЕФ-Україна, видавництво «Основи», автори Мирослав Дочинець, Світлана Ройз, Катерина Єгорушкіна, Тамара Сухенко. Підшивки журналів надали видання «Фокус», «Український тиждень», «Країна».

Письменник Сергій Жадан зазначив: «Є усталена думка про те, що сьогодні стали менше читати. Навіть якщо це і так, слід розглядати подібний стан справ як привід для більшої популяризації книги. Мені здається, підтримка бібліотек, пропагування книги, заохочення до читання загалом підуть на користь усім нам. Ми страшенно легковажимо, не надаючи книзі належного значення та ваги. Оскільки людина, яка читає, має великі переваги над тими, хто від читання відмовляється. Така людина більше знає, більше відчуває, й більше любить».

Юрій Гусєв, колишній заступник Міністра оборони України: «Ідея проекту полягає не стільки в оновленні застарілих фондів бібліотек Донбасу, скільки у тому, щоб люди на сході побачили очі письменників та видавців, громадських активістів і щоб бібліотеки ожили. Бо книжки — це не чорні літери на білій целюлозі, це — історії людей, емоції та знання, досвід і почуття. Книжки — це критичне мислення та розширення горизонтів свідомості, але все це можливо тільки у тому разі, коли люди читають ці книжки! Власне місія нашого проекту — повернути моду на читання українцям».

Лілія Загребельна, PR-директор «Нова пошта»: «Нова пошта» — національна компанія, яка веде бізнес відповідально стосовно українського суспільства. Популяризація книгочитання стала одним з напрямів нашої соціальної політики, стратегії щодо соціуму. Ми розуміємо, наскільки важливо для жителів східних регіонів мати доступ до сучасної української літератури. Тому для нас велика честь долучитися до цього проекту і допомогти бібліотекам у зоні АТО оновити фонди і забезпечити місцевих жителів творами українських сучасників».

Проект був реалізований за підтримки агенції «Розвиток Приазов’я», Програми національних обмінів (за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)), народних депутатів України Сергія Тарути та Григорія Шверка. Безкоштовну доставку книжок забезпечила “Нова пошта”, інформаційну підтримку — Громадське радіо,
журнал «Фокус», Gazeta.ua.

Зустріч в Маріуполі

Зустріч в Сєвєродонецьку

Категорії: Проекти