Жива бібліотека

ІНІЦІАТИВА «КИЇВ ЧИТАЄ» У ГРОМАДСЬКОМУ БЮДЖЕТІ КИЄВА

У громадському бюджеті Києва бере участь ініціатива «КИЇВ ЧИТАЄ», яка має на меті зробити читання популярним і допомогти столиці здобути статус «Всесвітньої книжкової столиці» ЮНЕСКО. Ініціатива об’єднає громадські організації, лідерів думок, ЗМІ, соціальні медіа для формування громадської думки про важливість читання, просування української книги, підтримки інтелектуального розвитку киян.

Відкриті дослідження підтверджують, що показник кількості українців-читачів дуже знизився, а на державному та місцевому рівнях відсутні програми з популяризації читання. Саме тому громадські активісти, бібліотекарі, видавці пропонують включити відповідну програму до міського бюджету.

Проект «КИЇВ ЧИТАЄ» передбачає створення нових можливостей для читання та креативну інформаційну кампанію із розробки ключових повідомлень та сучасного брендингу проекту. Заплановані також дитяча програма на базі бібліотек, студентський фестиваль «Читач року» на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, проведення заходів та підготовка документів для подачі в ЮНЕСКО на конкурс «Всесвітня книжкова столиця».

Ініціатори проекту: Благодійний фонд «Бібліотечна країна», Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, Київський університет імені Бориса Грінченка.

Підтримати та проголосувати за проект «КИЇВ ЧИТАЄ» можна за посиланням https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/957 Спільнота проекту у мережі фейсбук www.facebook.com/groups/KyivChytae 

Контакти ініціативної групи: тел. (067) 510 11 82, livelibrary.ukraine@gmail.com

Бюджет участі це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю долучитися до розподілу коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них. Голосування киян визначить проекти-переможці, які будуть втілені у 2019 році. Запланований обсяг фінансування громадського бюджету з міського бюджету Києва складає 150 мільйонів гривень.


Книжкові пакети


Новини

Конкурс бібліотек

В рамках конкурсу «Бібліотека як сучасний інформаційний центр» ми отримали 128 заявок від сільських та міських бібліотек України з більшості областей. Більшість заявок містять оригінальні ідеї та підходи щодо розвитку бібліотек, залучення нових читачів, прагнення бути культурним, інтелектуальним, інформаційним центром для своєї громади. Особливо хочемо відмітити сільські бібліотеки, які в умовах браку ресурсів не відстають за рівнем досягнень та баченням перспективних шляхів розвитку від міських та районних бібліотек. Дякуємо всім активним бібліотекарям, які приділили увагу складанню заявок на конкурс. Для нас дуже цінним є ваше прагнення розвивати та покращувати роботу бібліотек, надавати якісні послуги, орієнтовані на потреби читача. Благодійний фонд «Бібліотечна країна» буде в подальшому підтримувати проактивні бібліотеки та рекомендувати благодійникам допомагати тим бібліотекам, які подали заявки на конкурс.   

Переможці Конкурсу
1.      Бердичівська центральна міська бібліотека, м. Бердичів, Житомирська обл.
2.      Веселівська центральна селищна бібліотека, смт. Веселе, Запорізька обл.
3.      Ворзельська селищна бібліотека ім. Д. Бедзика, с. Ворзель, Київська обл.
4.      Городенківська центральна районна бібліотека ім. Леся Мартовича, м. Городенка, Івано-Франківська обл.
5.      Катеринопільська центральна районна бібліотека, смт. Катеринопіль, Черкаська обл.
6.      Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського
7.      Кульчинська бібліотека-філія Турійської РЦБС, с. Кульчин, Волинська обл.
8.      Новопсковська центральна районна бібліотека, смт. Новопсков, Луганська обл.
9.      Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС», м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.
10.  Ямпільська селищна бібліотека, смт. Ямпіль, Донецька обл.
Бібліотеки, які отримають заохочувальні призи:
1.      Бродівська районна бібліотека для дітей, м. Броди, Львівська обл.
2.      Війтівська сільська бібліотека, с. Війтівка, Вінницька обл.
3.      Врадіївська центральна районна бібліотека, смт. Врадіївка, Миколаївська обл.
4.      Зарічанська сільська бібліотека, с. Зарічани, Житомирська обл.
5.      Золотівська дитяча бібліотека – філія №8 Попаснянської РЦБС, м. Золоте, Луганська обл.
6.      Інгульська сільська бібліотека-філія Баштанської ЦБС, с. Інгулка, Миколаївська обл.
7.      Каланчацька центральна районна бібліотека, с. Каланчак, Херсонська обл.
8.      Кам'янець-Подільська бібліотека-філія № 6 для дітей, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.
9.      Краматорська центральна міська публічна бібліотека, м. Краматорськ, Донецька обл.
10.  Попаснянська дитяча бібліотека-філія №35, м. Попасна, Луганська обл. 11.  Сільська бібліотека-філія села Вишнопіль, Хмельницька обл. 12.  Бібліотека-філія №17 Сумської міської централізованої бібліотечної системи, м. Суми 13.  Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського ЦБС Київського району, м. Харків 14.  Центральна міська бібліотека військово-цивільної адміністрації м. Авдіївки

Адреси бібліотек
Перелік всіх заявок, які були отримані в рамках конкурсу "Бібліотека як сучасний інформаційний центр"

Карта бібліотек


Партнери проекту