Жива бібліотека

ЕКО-АКЦІЯ ДЛЯ БІБЛІОТЕК

АКЦІЯ ДЛЯ БІБЛІОТЕК! Чи знаєте ви, що в Україні вперше видано книгу з переробленої упаковки Tetra Pak? Це неймовірна книга-енциклопедія «Подорож до дивовижного світу тварин» Анни Клейборн та Брендана Кірні, сторінки якої зроблені з упаковки для молочних продуктів та соків. Книгу презентували компанія Tetra Pak спільно з видавництвом «Ранок». УМОВИ АКЦІЇ! Протягом місяця проведіть навчальний захід для дітей та дорослих на тему сортування сміття та викладіть розповідь та фотографії в коментарях до допису. 8 жовтня ми підіб’ємо підсумки. В якості призу кожна бібліотека отримає один примірник книги «Подорож до дивовижного світу тварин». Також бібліотеки, які проведуть найцікавіші заходи, отримають спеціальні призи від компанії Tetra Pak. 
Папір для книг з переробленої сировини виготовлено в Україні вперше на Зміївській паперовій фабриці. У порівнянні з виробництвом паперу зі звичайної макулатури, переробка упаковки для виготовлення паперу для книг вимагає додаткових зусиль: картон потрібно відокремити від поліетилену і алюмінієвої фольги. На виготовлення однієї книги пішло близько 15 упаковок Tetra Pak. «Виробництво книг з упаковок Tetra Pak – це свідчення того, що переробна промисловість отримує розвиток в нашій країні. Україна зможе не тільки вирішити масштабну проблему з відходами, яка у нас є, але і зробити економіку більш ефективною», – стверджує Анна Таранцова, менеджер з екології та зв’язків з громадськістю компанії Tetra Pak. 
«Ми привертаємо увагу до проблеми відсутності системи роздільного збору сміття в країні. Так, наприклад, виробництво книги з вторинної сировини обходиться дешевше, ніж з первинного. Крім того, використання вторинних ресурсів дозволяє зберегти лісові ресурси. На жаль, в Україні не весь обсяг макулатури потрапляє на переробку – значна частина йде на звалища. Більш того, переробні підприємства навіть імпортують макулатуру. Щорічно дефіцит макулатури становить 350 тисяч тон», – коментує Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок».


Книжкові пакети


Новини

Конкурс бібліотек

В рамках конкурсу «Бібліотека як сучасний інформаційний центр» ми отримали 128 заявок від сільських та міських бібліотек України з більшості областей. Більшість заявок містять оригінальні ідеї та підходи щодо розвитку бібліотек, залучення нових читачів, прагнення бути культурним, інтелектуальним, інформаційним центром для своєї громади. Особливо хочемо відмітити сільські бібліотеки, які в умовах браку ресурсів не відстають за рівнем досягнень та баченням перспективних шляхів розвитку від міських та районних бібліотек. Дякуємо всім активним бібліотекарям, які приділили увагу складанню заявок на конкурс. Для нас дуже цінним є ваше прагнення розвивати та покращувати роботу бібліотек, надавати якісні послуги, орієнтовані на потреби читача. Благодійний фонд «Бібліотечна країна» буде в подальшому підтримувати проактивні бібліотеки та рекомендувати благодійникам допомагати тим бібліотекам, які подали заявки на конкурс.   

Переможці Конкурсу
1.      Бердичівська центральна міська бібліотека, м. Бердичів, Житомирська обл.
2.      Веселівська центральна селищна бібліотека, смт. Веселе, Запорізька обл.
3.      Ворзельська селищна бібліотека ім. Д. Бедзика, с. Ворзель, Київська обл.
4.      Городенківська центральна районна бібліотека ім. Леся Мартовича, м. Городенка, Івано-Франківська обл.
5.      Катеринопільська центральна районна бібліотека, смт. Катеринопіль, Черкаська обл.
6.      Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського
7.      Кульчинська бібліотека-філія Турійської РЦБС, с. Кульчин, Волинська обл.
8.      Новопсковська центральна районна бібліотека, смт. Новопсков, Луганська обл.
9.      Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС», м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.
10.  Ямпільська селищна бібліотека, смт. Ямпіль, Донецька обл.
Бібліотеки, які отримають заохочувальні призи:
1.      Бродівська районна бібліотека для дітей, м. Броди, Львівська обл.
2.      Війтівська сільська бібліотека, с. Війтівка, Вінницька обл.
3.      Врадіївська центральна районна бібліотека, смт. Врадіївка, Миколаївська обл.
4.      Зарічанська сільська бібліотека, с. Зарічани, Житомирська обл.
5.      Золотівська дитяча бібліотека – філія №8 Попаснянської РЦБС, м. Золоте, Луганська обл.
6.      Інгульська сільська бібліотека-філія Баштанської ЦБС, с. Інгулка, Миколаївська обл.
7.      Каланчацька центральна районна бібліотека, с. Каланчак, Херсонська обл.
8.      Кам'янець-Подільська бібліотека-філія № 6 для дітей, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.
9.      Краматорська центральна міська публічна бібліотека, м. Краматорськ, Донецька обл.
10.  Попаснянська дитяча бібліотека-філія №35, м. Попасна, Луганська обл. 11.  Сільська бібліотека-філія села Вишнопіль, Хмельницька обл. 12.  Бібліотека-філія №17 Сумської міської централізованої бібліотечної системи, м. Суми 13.  Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського ЦБС Київського району, м. Харків 14.  Центральна міська бібліотека військово-цивільної адміністрації м. Авдіївки

Адреси бібліотек
Перелік всіх заявок, які були отримані в рамках конкурсу "Бібліотека як сучасний інформаційний центр"

Карта бібліотек


Партнери проекту