20 червня благодійний фонд «Бібліотечна країна» провів зустріч і дискусію видавців, бібліотекарів і читачів з Віталієм Капрановим «Бібліотека — книгосховище чи сучасний хаб?». Захід пройшов в клубі видавництва «Наш Формат». Брати Капранови в рамках презентації своєї книги «Забудь-річка» проїхали всю Україну і зустрілися з читачами в 132 бібліотеках, включаючи районні та сільські. На зустрічі Віталій Капранов озвучив думку, що в тих областях де була найменша кількість бібліотек на тисячу жителів — сьогодні танки окупантів.

Керівник фонду Люсьена Шум презентувала результати дослідження стану бібліотечної мережі однієї з громад Тернопільської області, згідно якої на поповнення книжкових фондів в 2016 році було витрачено всього 4% бюджетних коштів від загального обсягу коштів на утримання бібліотечної мережі. Також, кількість застарілих книг сягає більше половини обсягу фондів бібліотек.

В ході дискусії виникло дуже непросте питання: при неможливості збільшення бюджетного фінансування, що необхідно: оптимізувати кількість бібліотек, збільшивши фінансування в тому числі і на закупівлю нових книг ефективним бібліотекам або постаратися зберегти діючу унікальну бібліотечну систему країни (майже 13000 публічних бібліотек України)?

Рубрики: Новини