Цікавим та оригінальним проєктом вивчення природи з наймолодшими відвідувачами – стане створення “Будиночку для комах”. Пізня весна – найкращий час для встановлення такого будиночку – комфортної хатинки для літнього проживання та зимівлі. Садівники використовують такі оселі для приманювання корисних комах, які будуть захищати рослини від комах-шкідників, та запилення квіткових рослин. А для бібліотеки це буде цікавий проєкт, що поєднає пізнання світу комах та розваги для дітей. Будиночок можна встановити на прилеглій до бібліотеки території та наглядати за ним.


Для спорудження такого притулку згодяться різні матеріали: круглий ліс, цегла, металева сітка, солома, трубчасті стебла, дерев’яні палички, бамбук, пучки соломи, шишки тощо. Різні комахи люблять обирати своїм помешканням різні поверхні та пустоти. Важливо, щоб біля комашиного будиночка були висаджені квітучі рослини, які приваблюють комах. Якщо літо дуже посушливе, а поруч немає водойми, можна ставити недалеко ємність з водою для комашок.

Яких комах варто приваблювати у свій сад? В першу чергу сонечок (божих корівок), які допомагають у боротьбі з попелицею (тлею), кліщами, білокрилкою, щитовками та іншими шкідниками рослин. А також інших захисників саду: мух-дзюрчалок, чиї личинки паразитують на личинках багатьох шкідників; туруни, які поїдають гусінь, шкідливих метеликів та личинки жуків, златоглазки – вороги попелиці (тлі), кліщів, щитівок та ін., трихограми – активні борці зі шкідливими метеликами та багато інших.

Детальні інструкції ви знайдете на сайті “Зелена садиба”. Також читайте природничу газету «Колосочок», випуск «Хатка для комах» 
#зеленібібліотеки #екоідеї